4.8 C
Prizren
E martë, 28 Mars, 2023

Arrestohen tre persona në Prizren

arrestimi 2Tre persona janë arrestua në Prizren. Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të Gjykatës Themelore në Prizren.

“Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore, Departamenti për të mitur është arrestuar një i mitur mashkull K-Shqiptar dhe të njëjti është dërguar në qendrën korrektuese në Lipjan”,njofton Policia e Kosovës.

“ Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar dhe i njëjti pasi bën pagesën e përcaktuar nga gjykata është liruar”.

“Në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Prizren është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar shtetas i Shqipërisë dhe i njëjti pasi bën pagesën e përcaktuar nga gjykata lirohet”./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Osmani në Krushë: S’mund të ketë paqe e stabilitet në rajon pa zbardhjen e fatit të të zhdukurve me dhunë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në Krushë të Madhe me rastin e...

Kurti: Serbia duhet të ballafaqohet me të kaluarën e saj kriminale

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka kërkuar drejtësi për të vrarët gjatë luftës së fundit në Kosovë. Kurti ka theksuar se Serbia duhet të...

Vjedhje në Rahovec

Lajmet e Fundit