14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Arrestohen tre persona në Prizren, një në Suharekë

arrestimi 2Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Prizren e një në Suharekë.

Tri arrestime janë bërë me kërkesë të Gjykatës. Sipas policisë, njëri arrestim është bërë në rrugën “William Woker” në Prizren, i cili pas përfundimit të procedurave gjyqësore është liruar dhe tjetri në rrugën “Sheh Emini”, i cili është dërguar në vuajtje të dënimit.

Kurse, arrestimi i tretë u bë në fshatin Vraniq të Suharekës, që po ashtu është dërguar në vuajtje të dënimit.

Në rrugën “Bujtina” në Prizren, ndërkaq është arrestuar i dyshuari pasi që i njëjti ka dëmtuar lokalin e një pronari duke i shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Conte lidhet me një rikthim të madh në Serie A

Thashethemet kanë filluar të dalin se Antonio Conte është kontaktuar nga Juventusi për një lëvizje potenciale verën e ardhshme, por është e vështirë të...

Dy pitbulla terrorizojnë një fshat të Suharekës, kanë mbytur disa qen të tjerë, askush s’e di kush i ka lëshuar

Në fshatin Budakovë të Suharekës, një qytetarë është ankuar në rrjete sociale, se dikush i ka sjellë dy qen mjaft të rrezikshëm të racës...

Lajmet e Fundit