2.8 C
Prizren
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Arrestohen tre persona të dyshuar për disa raste të vjedhjeve në Rahovec

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar tre persona të dyshuar për disa raste të vjedhjeve në Rahovec.

Të dyshuarit B.H. 24-vjeçar, L.M. 24-vjeçar dhe M.H. 21-vjeçar janë arrestuar të martën.

Ata akuzohen për disa raste të vjedhjeve në fshatin Gexhë të Rahovecit. Në Stacion Policor në Rahovec më 5 mars u raportua për dy raste të vjedhjeve, ku ishin vjedhur 3000 euro e 2000 franga zvicrane.

“Pas një pune hetimore, Njësia e hetimeve pranë Stacionit policor Rahovec, ka arritë të arrestojë të dyshuarit e lartcekur lidhur me disa rastet të vjedhjeve të ndodhura në këtë fshat. Të tre të dyshuarit janë intervistuar në prezencën e avokatit mbrojtës ndërsa njëri prej tyre ka pranuar se është kryersi i këtyre veprave të vjedhjeve në bashkëkryerje me dy të dyshuarit të cekur. Gjatë kontrollit – bastisjës së shtëpisë dhe objekteve percjellese tek një i dyshuar është gjetë një armë zjarri ( revole) e cila është konfiskuar. Lidhur me këtë prokurori i shtetit ka marrur vendim për ndalim policor ndaj tre të dyshuarit për 48 orësh“, njofton Policia e Kosovës.

Më Shumë

Haxhiu për uljen e pagave të gjyqtarëve dhe prokurorëve: Vendimi i Haradinajt ishte anti-ligjor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se vendimi i djeshëm i Qeverisë për uljen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët është zhvlerësuar për...

Qeveria ndryshon pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 109-të, ka shfuqizuar vendimin e marrë nga ish-qeveria Haradinaj për rritjen e pagave për gjyqtarët dhe prokurorët në...

Lajmet e Fundit