35.8 C
Prizren
E hënë, 15 Korrik, 2024

Arrestohet i dyshuari në Prizren për sulm fizik ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve

Gjatë të hënës, në Komunën e Prizrenit, është raportuar për një rast të dhunës në familje dhe një rast të një personi të zhdukur.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili pas një mosmarrëveshje e kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare dhe fëmijët e tyre”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Aty bëhet e ditur se nuk raportohet për të lënduar, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Arrestohet një person në Malishevë, i gjendet një pushkë gjuetie me dy fishekë

Është arrestuar një person në Vërmicë të Malishevës, pasi tek i njëjti është gjetur dhe sekuestruar një pushkë gjuetie me dy fishekë. Policia ka bërë...

Parcelimi, hapi i parë drejt funksionalizimit të Parkut të Biznesit në Prizren

Rreth 80 hektarë tokë, të destinuara për zhvillimin e bizneseve në komunën e Prizrenit, do të nisin parcelimin, për t`iu kthyer bizneseve. Kjo zonë...

Lajmet e Fundit