22.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Arrestohet i dyshuari në Prizren për sulm fizik ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve

Gjatë të hënës, në Komunën e Prizrenit, është raportuar për një rast të dhunës në familje dhe një rast të një personi të zhdukur.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili pas një mosmarrëveshje e kishte sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij viktimën femër kosovare dhe fëmijët e tyre”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Aty bëhet e ditur se nuk raportohet për të lënduar, ndërsa me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Në rigjykimin e dytë, lirohet nga akuza për korrupsion ish-drejtori i Administratës në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren, të martën, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj ish-drejtorit të Administratës në Prizren, Ilir Baldedaj, i akuzuar për veprën penale të...

Po vazhdon vendosja e rrethojave në parqet e Prizrenit

Po vazhdon vendosja e rrethojave në parqet e gjithë Komunës së Prizrenit. Tashme ka përfunduar një pjesë e këtij projekti në lagjen Ortakoll, në afërsi...

Lajmet e Fundit