7.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Arrestohet një person në Korishë, dyshohet për kërcënim

Një person është arrestuar në Korishë të Prizrenit.

Ai, dyshohet për kërcënim.

Policia njofton se gjatë kontrollit tek i dyshuari është gjetur dhe sekuestruar një armë e llojit bereta me një karikatorë me 13 fishekë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka kanosur viktimën mashkull kosovar. Gjatë kontrollit tek i dyshuari është gjetur dhe sekuestruar një armë e llojit bereta me një karikatorë me 13 fishekë. Gjatë kontrollit në shtëpinë e të dyshuarit janë gjete dhe sekuestruar: dy pushkë gjuetie, 190 fishekë të kalibrave të ndryshëm dhe tre karikatorë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, njofton Policia e Kosovës.

Shfrytëzoni ofertat në Deppo Market

Më Shumë

Veliaj: U kam propozuar presidentit dhe Ramës që t’u jepen të gjithë kosovarëve pasaporta të Shqipërisë

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj sot ka pritur në takim këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa, të cilës i është dhënë nënshtetësia e Shqipërisë. Në këtë...

REL: Vendimi për vizat, të mërkurën në rend dite

Miratimi i vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën pritet të jetë të mërkurën në rend dite në takimin e ambasadorëve të BE-së, në...

Lajmet e Fundit