17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Arrestohet një person në Prizren, policia i gjeti heroinë në veturë

Një person është arrestuar në autostradë, në Prizren, pasi që gjatë kontrollit të veturës së tij janë gjetur dhe konfiskuar 6 paketime me substancë të dyshuar narkotike të llojit heroinë me peshë rreth 3 kg e 197 gr, shkruan PrizrenPress

Gjithashtu policia ka konfiskuar edhe para të gatshme në euro, denar të Maqedonisë, një telefon Samsung, një pasaportë dhe letërnjoftim të Maqedonisë Veriore.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

“Autostradë, 20.08.2022 – 12:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit të veturës së tij janë gjetur dhe konfiskuar 6 paketime me substancë të dyshuar narkotike të llojit Heroinë me peshë rreth 3 kg e 197 gr, para të gatshme në euro, denar të Maqedonisë, një telefon Samsung, një pasaportë dhe letërnjoftim të Maqedonisë Veriore. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftimin e plotë policor./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Qeveria: Rroga e shtatorit u ekzektua vetëm për zyrtarët të cilët kanë dalë në punë

Pas pesë javëve në grevë, nxënësit i janë kthyer sot bankave shkollore, pasi SBASHK-u mori vendim për pezullimin e grevës deri në janar të...

Temperaturat sot shënojnë ngritje, maksimalja 25 gradë celsius

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku gjatë orëve të mëngjesit pritet të ketë reshje lokale shiu, kryesisht në zonën...

Lajmet e Fundit