18.8 C
Prizren
E mërkurë, 22 Maj, 2024

Me pistoletë lodër kryen vjedhje në Prizren

Policia e Kosovës njoftoi se një person në Prizren gjendet në arrati, nën dyshimin se ka vjedhur një orë dore dhe një telefon mobil.

Sipas njoftimit policor, i dyshuari të shtunën e kishte kërcënuar viktimën me një pistoletë lodër, ndërsa ia kishte marrë orën e telefonin, ndërkaq gjatë ndjekjes nga Policia, të dyshuarit i kishte rënë pistoleta.

Rasti po hetohet, ndërsa është iniciuar si “vjedhje e rëndë në mënyrë të vrazhdë”.

“Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se i dyshuari i pa njohur i kishte vjedhur një orë dore dhe telefonin mobil dhe pasi që viktima kishte vërejtur dhe ka tentuar t’ia marrë, i njëjti kishte nxjerr një pistoletë. Gjatë patrullimit zyrtarët policore kanë vërejtur të dyshuarin dhe gjatë ndjekjes i kishte rënë pistoleta lodër. I dyshuari gjendet në arrati. Rasti është duke u hetuar”, thuhet në njoftimin e plotë policor.

Më Shumë

Specialja ia ndërpret paraburgimin Isni Kilajt, obligohet t’i japë 30 mijë euro dorëzani

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë është marrë vendim që t’i ndërpritet paraburgimi Isni Kilajt, ndonëse sipas tyre ende ekziston dyshimi...

Mike Tyson jep parashikimin për luftën Fury-Usyk dhe bën një pretendim të guximshëm

Jemi vetëm pak orë nga një nga ndeshjet më të rëndësishme të peshave të rënda në historinë e fundit të boksit. Sot (e shtunë)...

Lajmet e Fundit