16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Arrestohet një person në Xërxë të Rahovecit

Një person është arrestuar në fshatin Xërxë të Rahovecit.

Sipas policisë, arrestimi i tij është bërë me urdhër të gjykatës .

I arrestuari është dërguar në burgun e Dubravës./PrizrenPress.com/

Vrasjen në Malishevë, prokuroria: Viktima dhe dorasi kishin mosmarrëveshje për punë

Një person është vrarë me armë zjarri në orët e mëngjesit të së mërkurës në fshatin Banjë të Malishevës. Nga Prokuroria Themelore në Gjakovë...

Gjykata e Tiranës merr vendim që Dritan Goxhaj të ekstradohet në Hagë

Gjykata e Tiranës ka vendosur t’i hapë rrugë ekstradimit të ish-luftëtarit të UÇK-së, Dritan Goxhaj. Ky i fundit, i arrestuar në vendin tonë gjatë muajve...

Lajmet e Fundit