16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Në Qifllak të Rahovecit e godet qëllimisht me veturë viktimën

Një person ka mbetur i lënduar pasi siç njofton Policia është dyshohet se është goditur qëllimisht nga drejtuesi i veturës i cili është arrestuar më pas.

Rasti sipas Policisë ka ndodhur në fshatin Qifllak të Komunës së Rahovecit, derisa Policia ka njoftuar se viktima është dërguar në spitalin e Gjakovës.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi qe i njëjti dyshohet me veture qëllimisht ka goditur viktimën mashkull K-Shqiptar . Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar ne Spitalin e Gjakovës”, njofton Policia, e cila ka bërë të ditur se i dyshuari me urdhër te prokurorit dërgohet ne mbajtje.

Dy persona plagosen me armë zjarri në Rahovec

Dy persona janë qëlluar me armë zjarri sot, në rrugën “Fahri Fazliu” në Rahovec.     Rastin  e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës,...

Vrasja enigmatike e kolonel Ahmet Krasniqit

Bejtullah KRASNIQI U mbushën njëzet e pesë vjet nga dita kur u vra kolonel Ahmet Krasniqi. U vra në qendër të Tiranës, kryeqytetit të Shqipërisë....

Lajmet e Fundit