2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Arrestohet personi i kërkuar në Prizren

Është arrestuar një person i kërkuar në Prizren.

Ai është dërguar në burgun e Dubravës.

Prizren 21.11.2022-17:00. Në bazë të dy urdhëresave lëshuar nga gjykata, është arrestuar një mashkull kosovar dhe i njëjti është dërguar në vuajtje dënimi në burgun e Dubravës.

Më Shumë

Lasgush Poradeci: Erë trëndeline

Sesi m’ju lëndon dashurija! Sesi m’ju lëndon pa pushim! O lotët e syve të mija! O klithmëz e tingëllit t’im! Ju shoqe të kohës mitare, Mikesha, motriçka, pa faj! Ju...

Shi e vranët, ky është parashikimi i motit për të premten

Vranësira lokale dhe intervale me diell parashihen gjatë ditës së sotme, teksa nuk përjashtohen as rigat lokale të shiut. Të paktën kështu ka parashikuar sajti...

Lajmet e Fundit