3.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Arrihet marrëveshja, Martin Odegaard ribashkohet me Arsenalin

Mesfushori norvegjez, Martin Odegaard ka vendosur të largohet nga Real Madridi pas shumë spekulimesh rreth lojtarit.

Sipas gazetarit të njohur italian dhe ekspertit të transferimeve, Fabrizio Romanos lojtari ka rënë dakord të ribashkohet me Arsenalin.

Arrihet marrëveshja, Martin Odegaard ribashkohet me Arsenalin

Norvegjezi, më herët ishte në huazim te Arsenali, ku kaloi gjysmën e dytë të sezonit të kaluar.

Sipas Romanos, marrëveshja është në fazën përfundimtare dhe së shpejti pritet zyrtarizimi.

Norvegjezi do të nënshkruajë kontratë me klubin londinez deri në vitin 2026.

Po ashtu, 23-vjeçari ishte i huazuar tek klubi spanjoll, Real Sociedad.

 

Më Shumë

Pas ndarjes nga Afrona, Blero kapet mat me të dashurën e re – FOTO

Këngëtari i njohur, Blero Muharremi është një ndër emrat më të përfolur në mediat rozë. Pas ndarjes nga modelja e njohur Afrona Dika, Blero ka...

E dashura e Kanye West, Juliana Nalu nuk lë vend për imagjinatë në veshjen me rrjetë

E dashura e re e Kanye West, Juliana Nalu, i la pak vend imagjinatës të dielën (20 nëntor), teksa doli për të festuar me...

Lajmet e Fundit