26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Arrin në 69 numri i të infektuarve në Prizren

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se nga 243 mostra të testuara sot, 7 prej tyre kanë dalë pozitive me virusin COVID-19.

Sipas njoftimit të IKShPK-së, 5 prej rasteve të konfirmuara janë nga komuna e Prizrenit, duke e rritur numrin e të infektuarve në këtë komunë në 69.

Po ashtu, IKShPK ka bërë të ditur se gjatë ditës së sotme janë shëruar edhe 22 pacientë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 271.

Ndërsa në total, numri i të infektuarve në Kosovë ka arritur në 806, kurse 22 kanë vdekur.

Më Shumë

Sot Ferizaj-Liria, cila skuadër do të jetë pjesë e Superligës?

Stadiumi “Zahir Pajaziti” sot do të presë duelin mes Ferizajt dhe Lirisë së Prizrenit. Ferizajasit dhe prizrenasit do të përballen në sfidën e barazhit për...

Shkelet një e mitur në Prizren

Një vajzë e mitur është shkelur nga vetura në Prizren. Ajo ka marrë lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit. Rr....

Lajmet e Fundit