2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Art në rrugët e Lionit

LioenFrancois Abelanet është një artist francez që krijon imazhe 3D në rrugët e qytetit të Lionit.

Puna e tij (shikoni fotot e mëposhtme) mund të futet në librin e rekordeve Guiness si vizatimi më i madh në rrugë pasi zë 4000 metra katrorë.

Imazhet spektakolare tregojnë ndërtesa të larta, ura dhe anije të ndryshme të ankoruara në port, transmeton TCH.

Ky lloj arti është përdorur nga marka Renault për promovimin e kamionëve të rinj.

Më Shumë

Shpërthim në xhami, 32 të vrarë dhe dhjetëra të plagosur në Pakistan

Të paktën 32 persona janë vrarë dhe 150 të tjerë janë plagosur në një shpërthim me bombë në një xhami në qytetin pakistanez Peshawar,...

Skënderbeu i tragjedisë së Haxhiademit: Një tjetër pavdekësi, por e plagosur

Nga: Visar Zhiti Dua të marr ndër duar tragjedinë “Skënderbeu” të Etëhem Haxhiademit, ta shfletoj sërish e sërish, sidomos sot … Vit Skënderbejan, 555 vjet pavdekësi...

Lajmet e Fundit