16.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Asamblistja Kryeziu ngre shqetësimin e fshatit Nagavc për kanalizimin

Asamblistja e LDK-së në Kuvendin Komunal të Rahovecit, Edona Kryeziu, në seancën e sotme të kuvendit komunal ka ngritur si shqetësim problemin me kanalizim në fshatin Nagavc.

Ajo në fjalën e saj, ka theksuar se po e shtron këtë si kërkesë të banorëve, të cilët janë duke u ballafaquar me këtë problem, raporton “Epoka e re”.

“Unë sot po ju drejtohem në emër të banorëve të fshatit Nagavc. Sipas banorëve ky fshat është lënë anash dhe vizitohet vetëm në kohë fushate. Në këtë fshatë nuk është investuar asnjë cent në kanalizim. I gjithë rrjeti i kanalizimit është ndërtuar pa asnjë kriter”, ka thënë asamblistja Kryeziu, e cila ka theksuar se kundërmimet që vijnë nga lumi janë të papranueshme nga banorët e fshatit Nagavc.

Ajo ka kërkuar zgjidhje sa më të shpejt të këtij problemi.

Më Shumë

Osmani: Lidhja e Prizrenit, organizim kulmor për çlirimin e trojeve tona

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka folur për rëndësinë historike të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, i mbajtur 146 vjet më parë. Ajo për këtë ngjarje,...

“Ura e Fshajtë” në gjendje të keqe( Foto)

Gjendja te Ura e Fshajtë në rrugën Gjakovë – Prizren po alarmon qytetarët që frekuentojnë atë pjesë, të cilët janë ankuar në vazhdimësi se...

Lajmet e Fundit