8.8 C
Prizren
E shtunë, 26 Nëntor, 2022

Hapet Festivali i Bukës në Zym të Hasit

Në Zym të Hasit sot është hapur edicioni i dymbëdhjetë i Festivalit të Bukës, raporton PrizrenPress

Ky festival i prinë manifestimit “Takimet e Gjeçovit” që mbahet nesër në Zym të Hasit.

“Drejtori i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Adem Morina, hapi sot edicionin e XII të “Festivalit të Bukës”, në Zym të Hasit, që i prinë manifestimit “Takimet e Gjeçovit” që mbahet nesër, më 29 tetor 2022 në Zym.

Përgatitja e bukës është zeje që hasjanët i ka bërë të njohur jo vetëm në shtetet e Ballkanit e të Evropës, por edhe më gjerë”, thuhet në njoftim të komunës./PrizrenPress.com

Më Shumë

U thirr nga Franca në Kupën e Botës, Frankfurt nxjerr në shitje sulmuesin

Do të duhej një ofertë prej 60 milionë euro për ta bërë Eintracht Frankfurt të mendojë për shitjen e Randal Kolo Muani-t, sipas “Sport...

Fajde, kanosje e detyrim, arrestohen tre të dyshuarit në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Prizren për kanosje, fajde dhe detyrim. Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se arrestimi i tyre...

Lajmet e Fundit