13.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Hapet Festivali i Bukës në Zym të Hasit

Në Zym të Hasit sot është hapur edicioni i dymbëdhjetë i Festivalit të Bukës, raporton PrizrenPress

Ky festival i prinë manifestimit “Takimet e Gjeçovit” që mbahet nesër në Zym të Hasit.

“Drejtori i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Adem Morina, hapi sot edicionin e XII të “Festivalit të Bukës”, në Zym të Hasit, që i prinë manifestimit “Takimet e Gjeçovit” që mbahet nesër, më 29 tetor 2022 në Zym.

Përgatitja e bukës është zeje që hasjanët i ka bërë të njohur jo vetëm në shtetet e Ballkanit e të Evropës, por edhe më gjerë”, thuhet në njoftim të komunës./PrizrenPress.com

Më Shumë

Drejtoria e Arsimit në Prizren publikon listën e propozimeve për bursat e vitit akademik 2023/2024

Drejtoria e Arsimit në Prizren ka  publikuar sot listën propozuese të kandidatëve që kanë konkurruar për bursat e vitit akademik 2023/2024. Lista përmban emrat e...

Ramush Haradinaj takon drejtuesit e shoqatave të luftës në Prizren

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, takoi drejtuesit e shoqatave të dala nga lufta në Prizren. Në prani të deputetëve, drejtuesve të degës së partisë në...

Lajmet e Fundit