4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Asfaltohet shtresa e dytë e rrugës ‘Kosova’ në Prizren

Komuna e Prizrenit ka bërë me dije se sot është bërë shtrimi i shtresës së dytë me asfalt i rrugës “Kosova” dhe rrugëve përcjellëse në lagjen “Ralin” që janë rrugë të qarkulluara dhe lidhin disa pjesë të Prizrenit me qendrën e qytetit.
“Në kuadër të projektit “Rehabilitimi dhe ndërtimi i rrugëve me asfalt në Komunën e Prizrenit”, sot u bë shtrimi i shtresës së dytë me asfalt i rrugës “Kosova” dhe rrugëve përcjellëse në Lagjen “Ralin” që janë rrugë të qarkulluara dhe lidhin disa pjesë të Prizrenit me qendrën e qytetit. Po punohet në mënyrë efikase që projekti të përfundojë sa më shpejtë, pasi, këto projekte janë të një rëndësie të veçantë për rregullimin e infrastrukturës për banorët e zonës dhe e lehtësojnë jetën e tyre”, thuhet në njoftim./ PrizrenPress.com
May be an image of 4 people, street and road
May be an image of 6 people, people standing and outdoors

Më Shumë

Konjufca për mbajtjen e krerëve të UÇK-së në Hagë: Është e padrejtë

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, e ka quajtur të padrejtë mbajtjen në paraburgim të ish-krerëve të UÇK-së, çka sipas tij procesi është...

Moti për sot, maksimalja 7 gradë

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të...

Lajmet e Fundit