19.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Asnjë rast i ri me COVID dhe 4 të shëruar në Malishevë

Në territorin e Komunës së Malishevës, në 24 orët e fundit 4 persona janë shëruar nga Vovid-19 dhe nuk është regjistruar asnjë rast i ri.

Kështu është bërë e ditur nga ana e institucioneve përgjegjëse, IKSHPK, IRSHP në Prizren dhe QKMF në Malishevë, në komunikimin e rregullt me shtabin emergjent komunal në Malishevë.

Gjendja me Covid-19 në Komunën e Malishevës është kjo: nga fillimi pandemisë e deri më sot, me Covid-19 janë regjistruar 2755 raste, prej tyre 2584 janë shëruar, 84 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë dhe 87 persona.

 

Më Shumë

Prizren: Gjykim për vrasjen shkaku i borxhit prej 20 euro, prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të enjten ka përfunduar gjykimi ndaj të akuzuarit Sylejman Ahmeti, i cili po akuzohet se privoi nga jeta të...

Drejtori i kompanisë poston foto duke qarë pasi largoi disa punëtorë nga puna

Drejtori Ekzekutiv i Linkedin është bërë lajm  pasi postoi një selfie të tij duke qarë pas pushimeve nga puna që bëri në kompaninë e...

Lajmet e Fundit