13.5 C
Prizren
E shtunë, 8 Maj, 2021

Atletet e Messit në ankand për 60,000 euro

Atletet që Lionel Messi kishte veshur ndërsa shënoi golin e tij të 644-të për Barcelonën që ishte rekordi për më së shumti gola për një klub, janë nxjerrë në ankand në mënyrë që të grumbullohen para për bamirësi.

Fillimisht Messi i kishte dhuruar atletet tek Muzeu Kombëtar i Artit i Katalunisë, por ata kanë vendosur t’i nxjerrin në ankand dhe me të ardhurat e tyre të kontribojnë për Projektin e Arteve dhe Shëndetit të Spitalit Universitar Vall Hebron në Barcelona

“Arritja e rekordit prej 644 golave ??për të njëjtin klub më bëri shumë të lumtur,” tha Messi në ankand, “por gjëja më e rëndësishme është të jesh në gjendje t’u japësh diçka të gjithë fëmijëve që luftojnë për shëndetin e tyre.

“Shpresojmë që ky ankand të shërbejë për të rritur me të vërtetë ndërgjegjësimin në lidhje me këtë nismë të madhe dhe unë do të doja të falënderoja të gjithë për mbështetjen e një kauze kaq të rëndësishme për mua.”

Real Valladolid ishin kundërshtarët e Messit kur ai shënoi golin e tij të 644-të për Barcelonën në minutën e 65-të më 22 Dhjetor 2020, duke kaluar 643 golat e Peles që ai shënoi për ekipin brazilian Santos.

“Këto atlete futbolli do të zgjojnë një interes të madh dhe do të tërheqin njerëz që ofrojnë shumë para nga e gjithë bota”, tha përfaqësuesja e Christie në Spanjë, Maria Garcia Yelo.

Atletet Adidas Nemeziz Messi 19.1 janë të nënshkruara nga vetë Messi dhe kanë personalizimin origjinal, megjithëse do i hiqet, emri i Antonela Roccuzzo, gruas së Messit dhe po ashtu do hiqen edhe datat e lindjes së Thiago, Mateo dhe Ciro Messit.

Ato do të kenë gjithashtu edhe një certifikatë autenticiteti dhe priten të arrijnë një shumë prej 60,000 deri në 80,000 euro.

Albanianpost.com

Më Shumë

Ka filluar hapja dhe rregullimi i disa rrugëve në fshatin Burim të Malishevës

Në kuadër të realizimit të projekteve kapitale, përkatësisht të rregullimit të infrastrukturës rrugore, në fshatin Burim të Komunës së Malishevës, ka filluar hapja dhe...

Prizren, arrestohen katër persona për posedim të narkotikëve

Policia e Kosovës ka arrestuar katër persona të dyshuar për posedim të substancave narkotike, raporton PrizrenPress Arrestimet kanë ndodhur në Prizren, gjatë ditës së shtunë. Njoftimi...

Sot është ditëlindja e Nexhmije Pagarushës

Para 88 vjetësh u lind Nexhmije Pagarusha, e njohur si ikona e muzikës shqiptare. Veprimtaria e saj muzikore 50-vjeçare është aq e gjerë, sa që...

Haradinaj kujton ‘Drinin’: Vrasja e tij ishte humbje e madhe për vendin

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, kujton Ekrem Rexhën, me rastin e 21 vjetorit të vdekjes së tij. Haradinaj tha se Komandant Drini u...

Goditet një këmbësor në Prizren

Një këmbësor është goditur nga një veturë në mesditën e së hënës në rrugën “Nazim Buduri” në Prizren. Si pasojë e aksidentit, viktima ka pësuar...

Rritet qarkullimi i bizneseve, për katër muaj shteti inkasoi mbi 200 milion euro taksa

Këtë vit Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka tejkaluar planifikimin e të hyrave nga tatimet, por edhe qarkullimi i bizneseve sivjet është më i...

Zvicra e heq Kosovën nga lista e karantinës

Zyra Federale e Shëndetësisë në Zvicër ka publikuar të dhëna të reja në lidhje me rrezikshmërinë e vendeve nga COVID-19. Sipas raportimit të gazetës zvicerane...

Prizrenasja shtatzënë që raportoi dhunimin në motel po jetonte aty me burrin – i dyshuar pronari

Më 3 maj, një grua nga Prizreni bashkë me burrin e saj shkuan në polici për të raportuar një rast dhunimi seksual. 35-vjeçarja ka...

30 ditë paraburgim për të dyshuarin në Prizren që e rrahu babain

Gjykata Themelore në Prizren ka caktuar masën e paraburgimit në kohëzgjatje 30 ditë ndaj të pandehurit P.K., për shkak të dyshimit të bazuar se...

Duda Balje: Nuk jam më e ëmbël se dudi, por aty afër

Duda Balje i është përgjigjur 50 pyetjeve që lidhen me jetën e saj private dhe atë profesionale. Një pyetje shumë interesante iu bë asaj në...

22 vjet nga vrasja e Fehmi Aganit

Sot bëhen 22 vjet nga vrasja e nënkryetarit shumëvjeçar të LDK-së dhe deputet i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Fehmi Aganit. Agani u vra me...

Golden Eagle Ylli mposht Rahovecin, kualifikohet në finalen e madhe

Golden Eagle Ylli ka siguruar plasmanin në finalen e play- offt të Superligës së Kosovës në basketboll. Në ndeshjen e pestë të serisë gjysmëfinale të...

Kërcënon me jetë familjarët e tij në Prizren, prangoset

Në rrugën “Qazim Berisha” të Prizrenit Policia ka arrestuar dje një të dyshuar për dhunë në familje. I dyshuari kishte kërcënuar me jetë dhe kishte...

Gjykata Speciale vendos të respektojë privatësinë e Veselit, nuk tregon se kur kthehet në Hagë

Gjykata Speciale nuk është lëshuar në detaje se sa do të qëndrojë Kadri Veseli në Kosovë, e këtë po e bëjnë për të respektuar...

Nisin hetimet ndaj pjesëmarrësve që u përleshen në ndeshjen mes Ponte Prizrenit dhe Pejës

Ministria e Rinisë, Kulturës dhe Sportit ka njoftuar se kanë nisur hetimet ndaj Ponte Prizrenit dhe Pejës pas përleshjes mes dy klubeve të martën....

Katër të vdekur dhe 75 të infektuar brenda 24 orëve në Kosovë

Katër persona kanë vdekur dhe 75 raste me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë. Gjatë kësaj kohe janë testuar 1.312 persona....

Lajmet e Fundit