13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Autori i shqyerjes së flamurit të Kosovës nuk është ministër

Ministri bullgar-shqyen flamurin e KSAmbasada e Bulgarisë në Kosovë ka reaguar pas shfaqjes në media dje se kinse një “ministër” bullgar ka shqyer flamurin e Kosovës në një konferencë për media.

Ambasada sqaron se pamjet e transmetuara janë të vitit 2008 nga disa media serbe dhe se Pavel Cernev nuk ka qenë asnjëherë ministër.

“Ambasada e Republikës së Bullgarisë në Kosovë, dëshiron të sqaroi se zoti Pavel Çernev nuk ka qenë kurrë ministër në Qeverinë bullgare. Në periudhën 2005-2009 ai ishte anëtar i Parlamentit bullgar”, thuhet në sqarimin e Ambasadës.

Ambasada shprehet se është e pakumtushëme të përdorohen audo-video të tilla të moçme që nuk janë në përputhje me realitetin aktual politik.

Kurti: Armët e përdorura në sulmet terroriste janë prodhuar në Serbi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se armët dhe pajisjet e tjera të përdorura në sulmet terroriste të kësaj jave janë bërë nga...

Moti sot me vranësira dhe diell

Sot so të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë...

Lajmet e Fundit