0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Avdullah Hoti, i mandatuari i LDK-së

AvdullahHoti-LDKKreu i LDK-së Isa Mustafa e ka mandatuar Avdullah Hotin që të bisedojë me përfaqësuesit e partive të koalicionit qeverisës në harmonizimin e programit Qeverisës.

Avdullah Hoti, anëtar i kryesisë së LDK-së, ka thënë: “Ne kemi filluar punën në harmonizimin e programeve të partive politike që e përbëjnë këtë koalicion. Unë jam mandatuar nga kryetari Mustafa që të bisedojë me përfaqësuesit e partive të koalicionit qeverisës në harmonizimin e programit qeverisës”.

Ky program sipas tij do të paraqitet para Kuvendit të Kosovës me rastin e votimit të qeverisë së re.

Hoti thotë se do të sigurohen që të ruhen parimet e programeve politike të secilit subjekt brenda koalicionit, duke nxjerrë një program të përbashkët që është komplementar dhe që i adreson nevojat e qytetarëve të Kosovës.

“Disa nga parimet e programit të LDK-së janë specifikuar edhe në marrëveshjen bazë të koalicionit, siç është zhvillimi ekonomik, krijimi i vendeve të punës, lufta e pa kompromis kundër korrupsionit dhe integrimet në BE dhe në NATO”, ka thënë Avdullah Hoti. /Bota press/

Më Shumë

Moti sot, vranët dhe me borë

Për të enjten parashikohet të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe pritet të ketë reshje lokale bore. Në zona të caktuara, pritet të...

Mbi 21 vjet burgim burrit që vrau vëllain për bagëti në Rahovec

Me 21 vjet e 6 muaj është dënuar J.G. i akuzuar për vrasjen e vëllait të tij në Rahovec pas një mosmarrëveshjeje rreth disa...

Lajmet e Fundit