22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

Bajrami: Ramadan Muja, moralisht është dashur të jap dorëheqje

Arsim Bajrami-pdkProfesori universitar dhe përfaqësuesi i Partisë Demokratike të Kosovës, Arsim Bajrami ka deklaruar se Ramadan Muja do të duhej të japë dorëheqje nga posti i kryetarit të Komunës së Prizrenit.

Arsim Bajrami, në “Rubikon” të KTV-së tha se e gjitha është përgjegjësi morale dhe vendimi për dorëheqje i takon vetëm Mujës.

“Sa i përket ligjshmërisë, ai ende ka të drejt të mbaj postin e kryetarit, por në aspektin moral, ai është dashur të tregojë përgjegjësi dhe të japë dorëheqje. Janë disa standarde morale dhe para thirrjes së nenit të Kushtetutës, ai duhet të reflektojë këtë përgjegjësi morale”, ka vlerësuar Bajrami.

Më Shumë

Luizi poston një foto më të bijën në krah, i bën dedikim të veçantë

Fituesi i Big Brother Vip Albani, Luiz Ejlli, ka postuar një foto të ëmbël më të bijën në krah. Ai përkrah fotos shkroi, “Nëse vetëm...

Policia e Kosovës për 24 orë shqipton mbi 1 mijë e 500 gjoba trafiku

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve ka shqiptuar 1505 tiketa trafiku.   Në raportin 24 orësh bëhet e ditur poashtu se gjatë 24...

Lajmet e Fundit