8.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Bale në radarin e Milan

AC Milan është interesuar për nënshkrimin e anësorit të Real Madrid-it, Gareth Bale, sipas gazetës italiane Calciomercato.

Lojtari i Uellsit ishte heroi për shtetin e tij në pushimin ndërkombëtar, duke shënuar dy herë kundër Austrisë për të siguruar një vend në ndeshjen e fundit me eliminim direkt për Kupën e Botës 2022.

Megjithatë, jeta në klubin e Real Madrid-it nuk ka qenë e lehët për Bale, me trajnerin Carlo Ancelotti që konfirmon se 32-vjeçari do të largohet nga Madrid-i në verë si një agjent i lirë.

Sulmuesi ka kaluar pothuajse nëntë vjet në klub që nga transferimi i tij prej 90 milionë funtesh nga Tottenham Hotspur, duke shënuar 106 gola me 67 asistime në 256 paraqitje, ndërsa ndihmoi Realin të fitojë trofe të shumtë gjatë rrugëtimit të tij.

Pavarësisht kontributeve të tij, viteve të fundit ai ka qenë i anashkaluar nga skuadra e parë pasi kontrata e tij përfundon, gjë që e ka parë atë të durojë presionin nga tifozët dhe mediat.

Pas golit të tij për Uellsin, Bale foli pas ndeshjes për trajtimin e tij nga shtypi dhe tha: “Nuk kam nevojë të them asgjë, është një humbje e kohës sime. Është e neveritshme. Ata duhet të kenë turp për veten e tyre”.

Largimi i tij në verë do të përfaqësonte një fillim të ri si për lojtarin ashtu edhe për klubin.

Megjithatë, për Bale do ta linte atë pa kohë të garantuar për të luajtur përpara Kupës së Botës më vonë këtë vit.

Me rossonerët e interesuar, mund të jetë lëvizja ideale për të vazhduar të luajë futboll të klubeve të nivelit të lartë dhe potencialisht për të ndihmuar Uellsin nëse arrijnë në finalet e tyre të para të Kupës së Botës që nga viti 1958.

 

/Albanianpost.com

Më Shumë

Gjendet 25-vjeçarja nga Rahoveci, policia thotë se iku nga shtëpia e burrit për të bashkëjetuar me një tjetër

Policia njofton se e njëjta është hasur e shoqëruar nga një burrë me të cilin bashkëjeton që nga koha kur është larguar nga shtëpia...

Nesër shqyrtohet Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik

Projektligji për Zyrtarët Publik dhe Pagat në Sektorin Publik do të shqyrtohet më 2 dhjetor. Kështu ka thënë deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Valon Ramadani. “Komisioni për...

Lajmet e Fundit