21.8 C
E premte, 29 Mars, 2024

Ballkani merr fitoren e radhës ndaj Malishevës

Në javën e 10-të të Superligës së Kosovës, kampioni i Kosovës vazhdoi me fitore, kësaj radhe e mposhti Malishevën me rezultat 2:1.

Kampioni i Kosovës, Ballkani hyrë në këtë ndeshje nga vendi i dytë me gjashtë pikë më pak se lideri Drita por kjo e fundit kishte tri ndeshje më shumë të zhvilluara, ndërsa Malisheva erdhi në këtë takim nga vendi i parafundit në tabelë me një formë të tmerrshme që pas shkarkimit të trajnerit, Arsim Thaqi.

Ndeshja e zhvilluar në Suharekë përfundoi me fitore të vendasve me rezultat 2:1, me dy golat e shënuar në pjesën e parë të vendaseve, ndërsa goli i ngushtimit të rezultatit për Malishevën erdhi në minutat e fundit të takimit.

Fillimisht shënoi Ermal Krasniqi për 1:0 në minutën e 36-të dhe pastaj për 2:0 u përkujdes Qëndrim Zyba në minutën e fundit të 45 minutave të parë.

Për Malishevën shënoi Agon Xhaka, që ishte goli i rezultatit përfundimtar 2:1

Me këtë epilog final, tani Ballkani afrohet në tre pikë me Dritën dhe ka dy ndeshja më pak të zhvilluara, ndërsa Malisheva qëndron në pozitë të nëntë, për të vazhduar formën e tmerrshme./Nacionale

Moti për sot me diell, vranësira dhe reshje shiu

Për të dielën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku mund të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu gjatë ditës. Në orët...

243 drunj në nderim të 243 të vrarëve në Krushë të Madhe

Shpimi i tokës duket jo i lehtë. Megjithatë në të po vendoset një dru dekorativ. Në parkun para shkollës fillore “Bajram Curri” në Krushë të Madhe...