19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Ballkani mund të pasurohet sonte me gjysmë milion euro

Ballkani do ta kërkojë mrekullinë në dy ndeshjet e fundit të Ligës së Konferencës.

Kampioni kosovar e pret sonte Slavia Pragën, ndaj të cilës kërkon fitore, përkundër lodhjes që e ka kapluar.

Therandasit janë të fundit në tabelë, por ende kanë gjasa për të shkuar në fazën tjetër.

Në rast fitoreje, Ballkani do të fitonte edhe 500 mijë euro nga UEFA, shkruan Gazeta Express.

Edhe me barazim, Ballkani do të shpërblehej me 166 mijë euro.

Deri tani në fazën e grupeve, suharekasit i kanë arkëtuar 666 mijë euro.

Më Shumë

Gjendet shtetasi i huaj i cili kishte humbur në malet e Sharrit

Shërbimi i Kërkim-Shpëtimit Malor të Kosovës ka njoftuar se është gjetur personi i cili ishte humbur dje në zonën e qendrës skitare të Brezovicës. Sipas...

Tërnava uron Kurban Bajramin, lutet për stabilitet në Kosovë e për paqe në Palestinë dhe Ukrainë

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, i është drejtuar besimtarëve myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit, ku bëri thirrje për paqe në vend...

Lajmet e Fundit