15.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Maj, 2024

Ballkani viziton shtatoren e Adem Jasharit në Turqi para ndeshjes me Sivassporin

Delegacioni i FC Ballkanit së bashku me ekipin Sivasspor dhe zyrtarët e Ambasadës së Kosovës në Ankara, sot vizituan shtatoren e komandantit legjendar, Adem Jasharit, e cila gjendet në kampusin e Universitetit të Sivasit, njofton faqja zyrtare e klubit suharekas.

Gjithashtu u nderuan edhe shtatorët e Kemajl Ataturk dhe poetit Asim Veysel. Tutje, delegacioni suharekas u prit nga sekretari i përgjithshëm i Universitetit të Sivasit, profesor Kadir Ozkösr i cili ekipit “portokallezi” i dëshiroj mirëseardhje duke ritheksuar edhe një herë që përtej futbollit, kjo është vizitë vëllazërore.

Ballkani e ka falënderuar për mikpritjen. Me delegacionin e Ballkanit në Turqi po qëndron edhe kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj.

Më Shumë

Shkodra kryeqytet, kërkesa e 26 deputetëve në parlamentin e 100 viteve më parë

26 deputetë të kryesuar nga Luigj Gurakuqi, kreu i opozitës dhe peshkopi Fan Noli, nuk e donin Tiranën por Shkodrën si kryeqytetin e tyre. Ky...

Rrokulliset kamioni në rrugën Shtime – Prizren, dy të lënduarit dërgohen në QKUK

Dy persona janë lënduar si pasojë e një vetaksidenti në rrugën Shtime – Prizren, ku një kamion është rrokullisur. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i...

Lajmet e Fundit