5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Veliaj e pret në takim Smajl Latifin, pajtohen për bashkëpunim të dyanshëm

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, është pritur në takim nga kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj.

Latifi ka treguar se në këtë takim u pajtuan për bashkëpunim institucional në fushën e bujqësisë, ekonomisë, turizmit, rinisë e sportit, si dhe në zhvillimin e agro-turizimit.

“Mundësi të jashtëzakonshme këto, me dobi të drejtpërdrejta mes nesh. Ndihemi jashtëzakonisht mirë, në kryeqytetin i cili falë punës së z. Veliaj është shndërruar në një model edhe për kryeqendrat e mëdha rajonale dhe evropiane, e po ashtu edhe më të nderuar ndihemi që tashmë edhe Komuna e Rahovecit është pjesë e familjes së madhe të Unionit të Bashkive në rajon”, ka shkruar Latifi në “Facebook”.

Latifi në këtë vizitë ishte i shoqëruar edhe nga bashkëpunëtorët e tij.

Më Shumë

Kosova feston sot Ditën e Flamurit

Edhe sot vazhdojnë manifestimet në kuadër të Ditës së Flamurit, 28 nëntorit.   Në orën 09:00, bëhen homazhe pranë shtatores së heroit kombëtar, Gjergj Kastrioti- Skënderbeu. Më...

Liga Unike e Femrave/ Bashkimi pret Prishtinën

Në mesjavë do të zhvillohet xhiroja e dytë në Ligën Unike të Femrave. Në xhiron e parë fitore shënuan skuadrat nga Shqipëria në tri...

Lajmet e Fundit