-0.2 C
Prizren
E mërkurë, 29 Mars, 2023

Bashkim Beshi ishte futbollisti i Lirisë

Ish-futbollisti i Lirisë, Bashkim Beshi, ka vdekur sot në moshën 52-vjeçare, njofton klubi i Ligës së Parë.

Beshi vdiq mëngjesin e së dielës si gjykatës i Gjykatës Themelore të Prizrenit dhe do të varroset pasditen e sotme në Prizren, raporton Front Online.

Ai ka qenë futbollist i Progres Exportit, para se t’i bashkohej Lirisë, ku i kaloi shumë vite, dhe e fitoi edhe titullin e kampionit në vitin 1995.

Pas pensionimit, ai punoi si trajner i grupmoshave të reja, derisa një periudhë ishte edhe sekretar i KF Liria.

Së fundmi, ai ka qenë i punësuar si gjykatës në Gjykatën Themelore të Prizrenit.

Më Shumë

Shtrenjtohet rryma për 14 për qind

Rryma do të shtrenjtohet për 14 për qind. Kështu ka vendosur bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji, në mbledhjen e mbajtur të enjten. Tarifat e...

Krasniqi, Kurtit: Në vilën e kasapit të Kosovës, Titos, pranove të gjitha ato që i kundërshtoje

Kreu i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka kritikuar ashpër kryeministrin e vendit, Albin Kurti, për marrëveshjen e arritur në Ohër me presidentin...

Lajmet e Fundit