23.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Bayern Munich synon yllin e radhës nga Tottenham

Pas Harry Kane, a do të kalojë ylli i radhës nga Tottenham te Bayern Munich, ndoshta edhe në dimër? Në çdo rast, në kërkim të përforcimeve, skuadra e Mynihut thuhet se synon Eric Dier. Thashethemet për qendërmbrojtësin po nxehen gjithnjë e më shumë.

Ndërsa Thomas Tuchel zakonisht ka disa zgjedhje në sulm, mbrojtja e Bayern-it është ende e dobët në opsione. Ka një mungesë të dukshme, veçanërisht në mesin e mbrojtësve qendrorë, të cilin Tuchel dhe klubi mund të dëshirojnë ta rregullojnë në dimër.

Sipas “Daily Mail”, Bayern mund të bëjë një avancim ndaj Dier në periudhën e ardhshme transferuese. Veterani mbrojtës nga Tottenham, i cili ishte një nga lojtarët e rregullt të londinezëve në të kaluarën, ka mbetur jashtë formacionit këtë sezon nën drejtimin e trajnerit të ri Ange Postecoglou. Pas 33 ndeshjeve të ligës sezonin e kaluar (dy gola, një asistim), ai ende nuk ka luajtur asnjë minutë të vetme në 2023-24.

Dier, kontrata e të cilit përfundon në mesin e vitit të ardhshëm, ka qenë temë diskutimi në Sabener Strasse disa herë këtë verë. Megjithatë, një transferim nuk u realizua sepse skuadra e Mynihut në të vërtetë donte të vazhdonte të mbështetej te Benjamin Pavard, i cili përfundimisht u transferua te Inter-i.

Dier u emërua së fundmi nga “Bild” si një nga disa kandidatë në listën e Bayern për një lëvizje të mundshme dimërore. “Daily Mail” tani po raporton se 29-vjeçari anglez mund të jetë në kërkim të një ndryshimi pasi përpjekja e tij për t’u afirmuar te Spurs dështoi. Përveç kësaj, një transferim në janar do të ishte mundësia e fundit për Spurs për të mbledhur një tarifë të vogël për 29-vjeçarin anglez.

Sipas raportit të gazetës angleze, avantazhi i Dier mund të jetë se ai do të vinte në Mynih me rekomandimet më të mira nga Harry Kane. Sulmuesi i ri i Bayern-it dhe ish-sulmuesi i Tottenham-it konsiderohet si mik i ngushtë i Dier. Albanian Pos

Më Shumë

Prizren: Gjuan me armë në aheng familjar, ndalohet për 48 orë

Policia e Kosovës njofton se sot përmes rrugëve operative ka pranuar informacion se në një aheng familjar në qytetin e Prizrenit ka të shtëna...

Hapet shtegu “Downhill” në Prizren: Një oazë për adhuruesit e çiklizmit ekstrem

Një ambient i jashtëzakonshëm për adhuruesit e çiklizmit ekstrem dhe natyrës së pasur e të bukur në malet e Prizrenit është hapur sot, raporton...

Lajmet e Fundit