-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

BD-ja hapi fushatën elektorale edhe në Dragash

Zafa nedragashhhhBashkimi Demokratik ka hapur sot zyrtarisht fushatën zgjedhore edhe në Dragash.Kryetari i këstij subjekti politik Zafir Berisha kërkoi nga opojarët dhe të gjithë banoret e Komunës së Dragashit që të dalin në zgjedhje dhe të votojnë kandidatin e BD-së, për kryetar të Komunës, Nexhat Isufin.“Deri më tash në këtë komunë institucionet komunale kanë qenë në shërbim të klaneve të caktuara politike ku ka qenë i theksuar nepotizmi dhe keq menaxhimi i të hyrave komunale”, tha Berisha.

Kandidati i BD-së, për kryetar të Dragashit, Nexhat Isufi, iu bëri thirrje anëtarëve, simpatizantëve dhe qytetarëve të kësaj komune që të mbështesin konceptin e ri të Bashkimit Demokratik dhe numrin 74.

Ai në këtë tubim përmendi edhe prioritet e programit të Bashkimit Demokratik për Komunën e Dragashit. “Do të subvencionojmë bujqit dhe blegtorët si dhe do të përkrahim biznesin familjar dhe biznesin e mesëm duke i dhënë përparësi turizmit malorë si dhe furnizimin me ujë për të gjithë qytetarët e komunës, si dhe rregullimin e hapësirave për rekreacion të aktiviteteve sportive në Komunën e Dragashit”, tha Isufi.

Ai garantoi banorët e fshatit Bresanë se do të rregullojë shtratin e lumit që kalon përmes fshatit, i cili shkakton telashe për banorët.

Kandidati për kryetarë të Dragashit nga radhët i Bashkimit Demokratik së bashku me ekipin e tij ditët në vazhdim do të komunikojë me banorët e fshatrave te Komunës së Dragashit, banorë të komuniteti shqiptarë dhe atij Boshnjak./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Xhaka “Ylli i Javës”

Federata e Futbollit e Kosovës dhe sponsori i Superligës, Albi Mall vazhdojnë ndarjen e çmimit “Ylli i Javës”.   Ky çmim për javën e 16-të në...

Liria e kërkon shpëtimin me trajnerin e ri, Mirsad Jonuz

Liria është bërë sot me trajner të ri. Prizrenasit e kanë emëruar trajnerin, Mirsad Jonuz në krye të shtabit teknik. Me një përvojë në vende të...

Lajmet e Fundit