27.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

BD-ja uron Ditën e Çlirimit të Prizrenit

Bashkimi Demokratik me rastin e 15 vjetorit të çlirimit të Prizrenit dhe Kosovës të gjithë qytetarëve ia uron festën, duke qenë mirënjohës për gjithë gjeneratat që kanë bërë shumë për vendin tonë.

“Angazhimi i qytetarëve të Kosovës dhe popullit shqiptarë për liri u kurorëzua me luftën e lavdishme të UÇK-së e cila me 12 qershor 1999 në mënyrë triumfale marshoi në qytetin e Prizrenit duke i dhënë fund një herë e përgjithmonë okupimit barbarë serb në toka shqiptare dhe duke i kthyer krenarinë kryeqytetit shpirtërorë të shqiptarisë Prizrenit dhe gjithë Kosovës”, thuhet në urimin e BD-së.

“Institucionet e vendit janë përgjegjës për ndërtimin e shtetit dhe mirëqenies së qytetarëve, një herit ndjejmë edhe obligim para atyre që sakrifikuan gjithçka nga vetvetja për të mirën e përgjithshme dhe është obligim karshi sfidave që kemi përballë, të angazhohemi dhe të punojmë për të mirën e përgjithshme, për atë të mirë për të cilën dhanë jetën shumë Dëshmorë”. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kurti uron festën e Bajramit, bën thirrje për solidaritet dhe mirënjohje

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë festën e Kurban Bajramit. Në mesazhin e tij, Kurti ka bërë thirrje për falënderim...

25 vjet nga çlirimi i Kosovës

25-vjet më parë në Kosovë u vendosën 50 mijë ushtarë të NATO-s dhe bashkë me ta edhe administrata e përkohshme e Kombeve të Bashkuara. Më...

Lajmet e Fundit