25.8 C
Prizren
E hënë, 24 Qershor, 2024

KK i Malishevës, ndau çmimet tradicionale të 16 Qershorit

KK-Malisheve-cmimet tradicionaleKuvendi i Komunës së Malishevës, në mbledhjen e mbajtur sot, vendosi për ndarjen e çmimeve tradicionale, të cilat sipas statutit të Komunës së Malishevës, jepen për trimëri e heroizëm, për kontribut në arsim dhe kontribut në shëndetësi, ndërsa çmimet mbajnë emrat e figurave të njohura nga Malisheva.

Për çmimin për trimëri dhe heroizëm “Imer Krasniqi”, anëtarët e Kuvendit të Komunës së Malishevës, ja ndanë veteranëve të luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Selman Hoti nga Carralluka dhe Habib Zogaj nga Turjaka.

Çmimin për kontribut në fushën e arsimit “Hamdi Berisha”, KK vendosi ti nderoj mësuesin Qerim Krasniqi-post mortum nga Drenoci dhe profesorin Qemajl Morina nga Astrazupi.

Çmimin për kontribut në shëndetësi, KK i Malishevës e ndau për Sanije Deskun nga Malisheva dhe Milazim Kryeziu nga Bubaveci.

Ndarja solemne e çmimeve bëhet me 16 Qershor, me rastin e shënimit të Ditës së Çlirimit dhe Ditës së Dëshmorëve të Komunës së Malishevës. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Kroacia dhe Shqipëria ndahen në paqe

2:2 ka përfunduar ndeshja në mes të Kroacisë dhe Shqipërisë. Ishte kombëtarja shqiptare ajo e cila realizoi e para, me Qazim Laçin, i cili realizoi...

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Lëshojmë me qira një lokal që ofron mundësi të pafundme për të realizuar idetë tuaja dhe për të zhvilluar biznesin tuaj. Ky lokal modern...

Lajmet e Fundit