17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Begaj, nderoi dëshmorët e fshatit Kleçkë

Begaj ne kleqkKryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj, ka marrë pjesë në shënimin e ditës së dëshmorëve të fshatit Kleçkë.

“Jam i nderuar që marr pjesë në shënimin e ditës së dëshmorëve të fshatit Kleçkë, në këtë 15 vjetor të çlirimit të venit. Ndihem i nderuar që jam sot këtu, në vendin ku është shkruar një pjesë e historisë së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), në vendin që ka dhënë shumë për luftën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, ka  Begaj.

Fshati Kleçkë, që administrativisht është me Komunën e Lipjanit, ishte një nga vendet më me rëndësi strategjike gjatë luftës së lavdishme të UÇK-së, ndërsa në aty, përveç personaliteteve më të rëndësishme të UÇK-së, kanë dhënë kontribut edhe shumë djem e vajza nga Komuna e Malishevës, të rreshtuar në Brigadën 121.

Më Shumë

Prizren/ 9 aktakuza kundër 9 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, ka ngritur 9 aktakuza kundër 9 personave, për veprat penale. Dy (2) aktakuza kundër dy (2)...

Moti sot: Shi, vranësira dhe diell

Për të dielën parashikohet fillimisht gjatë orëve të para të 24-orëshit të ketë rrebeshe lokale shiu, të shoqëruara me disa shkarkesa rrufesh, ndërsa dita...

Lajmet e Fundit