9.8 C
Prizren
E premte, 1 Dhjetor, 2023

Begaj: Do të jem bashkë me Fatmir Limaj

RagipBegaj-IQPMRagip Begaj, kryetari i Malishevës, nga Iniciativa Qytetare për Malishevën, ka thënë se do të jetë pjesë e subjektit të ri politik i cili do të krijohet sot nga Fatmir Limaj.
Begaj, gjatë një interviste për Kosovepress, ka theksuar se Limaj ka qenë një nga faktorët kryesor i cili e ka përkrahur dhe mbështetur gjatë fushatës së zgjedhjeve të fundit lokale 2013, dhe sipas tij ka merita për fitoren e tij.

I pari i Malishevës, ka shtuar se me mbështetjen e qytetarëve të Malishevës dhe të gjithë Kosovës, nuk do të mungojë fitorja edhe në nivel vendi, në zgjedhjet e përgjithshme që pritet të mbahen këtë vit.

“Fatmir Limaj, na ka dhënë një mbështetje të fuqishme për fitoren tonë dhe i jam mirënjohës për atë punën. Fatmiri është njeri i madh për neve. Ata do të krijojnë subjektin e ri tash, nuk e kam parë ende programin e tyre nuk e di si do të jetë. Besoj se jam bashkë me Fatmirin, do të jem bashkë me të, sigurisht nuk do të mungojnë fitoret nëse ne angazhohemi dhe nëse e kemi mbështetjen e qytetarëve. Besoj shumë në mbështetjen e qytetarëve të Malishevës por edhe më gjerë”, ka pohuar Begaj.

Ai ka thënë se me ardhjen e tij në krye të komunës ka ndryshuar edhe mënyra e të vepruarit dhe udhëheqjes.

Më Shumë

Arrestohet i dyshuari për blerjen e arit nga grabitësit në Suharekë

Tashmë është arrestuar edhe personi që dyshohet se ka blerë arin e vjedhur nga grabitësit në argjendarinë në Suharekë.   https://prizrenpress.com/asociation-loyola-gymnasium-shpall-konkurs-per-nje-mesimdhenes-e-te-lendes-se-matematikes/

Arrestohen dy të mitur, vodhën një televizor në një shkollë në Suharekë

Dy të mitur janë arrestuar sot në Suharekë nën dyshimin se kanë qenë të përfshirë në një rast vjedhje. Në njoftim thuhet se L.G 14-vjeçar...

Lajmet e Fundit