19.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Berisha: Kosova ka nevojë për Fatmir Limajn

Zafir berisha 123Kryetari i Bashkimit Demokratik në Prizren, Zafir Berisha ka mirëpritur rikthimin në politikë të ish-bashkëpartiakut të tij, Fatmir Limajt.

Ai tha se Kosova ka nevojë ende shumë për kontributin e Limajt. “Është e domosdoshme që njerëzit si Fatmir Limaj me qenë në politikë”, tha Berisha për “PrizrenPress”.

Fatmir Limaj ka mbajtur sot  fjalimin e paralajmëruar në vendin e lindjes, ku pas lirimit nga akuzat e përsëritura për krime lufte për herë të tretë u shpall i pafajshëm, ka bërë thirrje për  ndryshimin e qeverisjes komunale në Malishevë, duke e përkrahur Iniciativën Qytetare për Malishevën.Ai në një fjalim të gjatë ka kërkuar haptas nga qytetarët e Malishevës që ketë herë të mos e votojnë PDK-në.

Ish-bashkëpartiaku Zafir Berisha tha ndërkaq se  Fatmir Limaj është figura e vetme që mund të shkatërrojë krimin e instaluar nga kryeministri Hashim Thaçi. “Ky vend është zhytë në krim të organizuar dhe krizë ekonomike. Vetëm njerëzit me guxim dhe vizion siç është Limaj mund të ndryshojnë rrjedhën në të mirë të qytetarëve në Kosovë”, tha Berisha. /PrizrenPress.com /

 

 

 

Më Shumë

Rrebeshet e shiut në Rahovec, komuna publikon numrat që duhet t’i kontaktojnë qytetarët

Komuna e Rahovecit është deklaruar pas rrebeshevee të mëdha të shiut që ishin sot atje. Në njoftimin e lëshuar në Facebook thuhet se ujërat e...

138 vite pa Viktor Hygon, shkrimtari francez që pasurinë e tij e la amanet për të varfërit

138 vite më parë, më 22 maj 1885 ndali trokun e vet të drobitur nga vitet dhe dhimbjet, zemra 83-vjeçare, e Viktor Hygoit, babait...

Lajmet e Fundit