22.8 C
Prizren
E hënë, 8 Gusht, 2022

Berisha: Unë e rregulloj Lumëbardhin

zafa tabakhaneKandidati  i BD-së për kryetar të Prizrenit, Zafir Berisha, aktivitetin e tij zgjedhor e ka vazhduar në lagjen “Tabakhane” . Ai  premtoi, se  pas fitores, do të angazhohet  që banorët e kësaj lagje  të ndihen komod në shtëpitë e tyre.

“Ju garantoj  se projekti për 10 vite rresht i premtuar nga  ish- pushtetarët  për rregullimin e infrastrukturës nëntokësore dhe mbitokësore të rrugës “Remzi Ademaj”,  do të rregullohet në pjesën e parë të qeverisjes së BD-së”.

Berisha premtoi se  nëse vije në pushtet do të rregullojë edhe Lumëbardhin. ”Do të shpëtohet edhe Lumëbardhi,  në të cilin janë duke u derdhë ujërat e zeza, i cili gjatë muajt të verës nga kundërmimi e benë të vështirë edhe qëndrimin në shtëpitë tuaja”.

Kandidati për Asamblenë Komunale nga BD-ja,  Osman Hajdari tha ndërkaq  se njerëzit profesionist në Bashkimin Demokratik kanë përgatitur një program të qëndrueshëm , i cili drejtpërdrejt do të ndikojë në përmasimin e mirëqenies sociale të shoqërisë sonë. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Publikohet lista e studentëve që fituan bursë nga Komuna e Prizrenit

Drejtoria e Arsimit në Prizren sot ka publikuar listën e studentëve që kanë fituar bursën për vitin akademik 2021-2022. Bursë kanë fituar 87 studentë.     Kliko linkun https://kk.rks-gov.net/prizren/wp-content/uploads/sites/26/2022/08/Vendim-per-bursa.pdf?fbclid=IwAR1QZ0ru4xydkD4MAeg4Ys3q7nOTMhtH8QV4tlA1P_N15T8wPSrk-HWRbHU

Imazhet skandaloze të Andrea Bocellit gjatë pushimeve, i dalin të pasmet pasi gruaja e tij e zhveshi gjatë hipjes në jaht

Legjenda e operës, Andrea Bocelli, pati një moment shumë të sikletshëm gjatë pushimeve të tij verore. Tenori italian, 63 vjeç, po ngjitej në një jaht...

Lajmet e Fundit