2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Erdogan dhe Rama, sot në Prizren

Edi dhe ErdoganiKryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan dhe ai i Shqipërisë, Edi Rama, do të vizitojnë sot Prizrenin. Erdogan dhe Rama do të shoqërohen nga kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryetari i Komunës, Ramadan Muja.

Ata  në orën 15:00  në sheshin “ Shatërvan”, do të mbajnë nga një fjalim para qytetarëve të kësaj komune.

“Ftojmë  të gjithë qytetarët e Komunës sonë, që në mënyrë madhështore të presim, mikun e madh të Kosovës, njëherit qytetarin e nderit të Komunës së Prizrenit z. Rexhep Taip Erdogan i shoqëruar edhe nga kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe kryeministri ynë Hashim Thaçi”, thuhet në njoftimin e kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja.

Komuna e Prizrenit është përkujdesur që qytetin e Prizrenit ta stolisë dhe përgatisë për protokollin më të lartë institucional e qytetar që pritja e tre kryeministrave të jetë sa më vllazërore, siç e ka në traditë Komuna dhe qytetarët e Prizrenit./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Dita Ndërkombëtare e Arsimit, Totaj: Ndër prioritetet kryesore kemi zhvillimin e arsimit

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të Arsimit, kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka përshëndetur mësimdhënësit dhe nxënësit për kontributin në ruajtjen e frymës akademike...

Robin Krasniqi rikthehet në ring, ja me kë do të përballet

Boksieri shqiptar, Robin Krasniqi do të rikthehet në ring, me 25 shkurt.   Krasniqi ka bërë të ditur kundërshtarin, i cili do të jetë numri një...

Lajmet e Fundit