11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Bie gongu; Enkelejdi: Çohu shpejt Valer, me vrap!

plehrat9.5 enkelejdiSi çdo mëngjes, banorët lajmërohen me rënien e gongut, për të derdhur mbeturinat sipas ndarjeve përkatëse. Banorët që flinin në dhomat e gjumit, vazhduan të qëndronin në të njëjtat pozicione, pa e prishur gjumin. Ndërkohë në oborr, flinin Enkelejdi dhe Valeri, të cilët e dëgjuan alarmin shumë më shpejt se banorët e tjerë. Çohu shpejt Valer, me vrap! – i thotë Enkelejdi, ndërkohë që vazhdonte të qëndronte nën jorgan.

Valeri ngrihet me ngadalë dhe nis të heqë rrobat shtesë, të cilat i kishte veshur për të mos u ftohur natën. Ai shkoi në kuzhinë dhe ndau mbeturinat për t’i hedhur më në oborr, duke i vendosur në koshat përkatës.

Mikela nga ana tjetër ishte zgjuar dhe po e ndihmonte me pjesën tjetër mbeturinave. Ndërkohë, Valeri shkon në kuzhinë dhe nis nga sistemimi dhe larja e enëve, ndërsa pjesa tjetër e banorëve vazhdonte të ishte në gjumë.

Më Shumë

Agron Llakaj humb bashkëshorten, fjalët e ndjera të aktorit: Sëmundja e pabesë na e mbylli perden e jetës!

Aktori i njohur i humorit, Agron Llakaj ka humbur bashkëshorten e tij, Konstandinën, si pasojë e një sëmundje. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale,...

Zyrtare: Ky është futbollisti që ftohet sërish në Kombëtare

Përfaqësuesja e Kosovës gjatë muajit qershor më datën pesë luan miqësore ndaj Norvegjisë. Nga skuadra austriake, LASK Linz mësohet se lojtari i parë që merr...

Lajmet e Fundit