15.8 C
Prizren
E enjte, 30 Maj, 2024

Misioni i ri

Hashim Thaci 2Hashim Thaçi

Qytetarët e Kosovës janë për të ecur përpara për këtë nuk ka dilema, vendi ynë ka nevojë për një mision të ri me udhëheqje që ka vizion të qartë dhe që është energjikë.

Qytetarët të nderuar, unë sot po e ndaj vizion tim se sa dua dhe sa i vendosur jam për ta quar Kosovën përpara. Në muajt e fundit kam vizituar çdo biznes në çdo qytet e fshatë.

Në do të investojmë 1.5 euro në fuqizimin e bizneseve të Kosovës këto para do ta rrisin potencialin e vendit tonë për zhvillim dhe punësim këto para do të shkojnë për bujqit dhe fermerët që ata ti rrisin prodhimet e tyre.

Ne e quajmë këtë plan fundi i punësimit sepse ky plan kudo në Kosovë do të krijoj vende të reja pune fondi i punësimi është i hapur për të gjithë qytetarët që dëshirojnë të hapin një biznes , për çdo qytetarë që dëshiron të ndërtoj diçka.

Fondi i punësimit është për çdo qytetarë që dëshiron veten familjen e tij , ky është një synim për t’i përmbushur synimet tona për zhvillim ekonomik dhe punësim , këto janë parat tona që pa nevojshëm janë duke qëndruar në llogari të huaja.

Qytetarë të nderuar unë them se kjo është koha jonë , ky është momenti ynë le të krijojmë një Kosovë të zhvilluar dhe moderne le të investojmë edhe më shumë në arsim le ti përgatitemi fëmijët tanë për të gjetur punë dhe të sigurojmë që asnjë familje mos të ketë problem për ti shkolluar fëmijët e vetë për këtë qëllim muajin e kaluar përgjysmova koston për studentet tanë.

Ne do të sigurohem që asnjë familje mos të ballafaqohet se qysh do të përmbyll muajin .

Në të ardhmen do të ketë edhe rritje tjera të pagave gjithashtu ne do të mendojmë edhe për sektorin privatë që tu rritet paga sepse e meritojnë ky është biznesi imë paga dinitoze, biznesi në rritje vende të reja pune.

Qytetarë ku dëshiron të jeni pas disa vitesh kush ka vizion dhe energji për të na udhëhequr përpara kjo është arsyeja sepse janë të rëndësishme zgjedhjet e qershorit.

Të jesh kryeministër i Kosovës është të bartësh mbi supe synimet e qytetarëve tuaj .

Me 8 qershor ne bashkërisht do të fillojmë Misioni e ri.

Më Shumë

Mbappe: Nuk do ta gjejë askund atë që kam pasur tek PSG

  Sulmuesi Kylian Mbappe, i cili luajti këtë të shtunë ndeshjen e tij të fundit me skuadrën franceze PSG-së, pranoi se është i mërzitur për...

U mbajt mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa e Kuvendit të Prizrenit

Komiteti për Politikë dhe Financa të Kuvendit të Prizrenit shqyrtoi  çështjet kyçe dhe miratuan rekomandimet për seancën e radhës. Kryesuesja e Komitetit, Antigona Bytyçi, njoftoi...

Lajmet e Fundit