13.8 C
Prizren
E diel, 1 Tetor, 2023

Bie nga kulmi ku ishte duke punuar-edhe një rast i lëndimit në vendin e punës në Prizren

Policia e Kosovës, ka njoftuar se dje është lënduar një punëtor në vendin e tij të punës.

Sipas raportit të policië, ngjarja ka ndodhur në Prizren, ku raportohet se viktima mashkull përderisa ka qenë duke punuar në kulmin e një pike të derivateve është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime trupore.

I lënduari ka marrë trajtim mjekësor, derisa rasti është duke u hetuar.

Njoftimi i plotë i policisë:

ASGJËSIMI, DËMTIMI OSE HEQJA E PAJISJEVE MBROJTËSEDHE RREZIKIMI I SIGURISË NE VENDIN E PUNËS & LËNDIM I RËNDË TRUPOR

Rr. Besim Shala, Prizren 13.05.2022 – 14:20. Raportohet se viktima mashkull kosovar përderisa ka qenë duke punuar në kulmin e një pike të derivateve është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime trupore. Viktimës iu është ofruar trajtim mjekësor, rasti vazhdon të hetohet.

PDK-ja mbështet rezolutën për dënimin e sulmit terrorist, kërkon ekstradimin e terroristëve nga Serbia

Partia Demokratike e Kosovës e ka mbështetur propozimin për rezolutën për dënimin e sulmit terrorist ndaj Policisë së Kosovës që ngjau të dielën në...

Juventus është i interesuar për Pierre-Emile Hojbjerg

Pierre-Emile Hojbjerg thuhet se ka tërhequr vëmendjen e Juventus-it, i cili mund të bëjë një lëvizje për lojtarin e Tottenham në janar. Reprezentuesi danez e...

Fitorja e Kosovës

Lajmet e Fundit