16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Bije nga shtylla elektrike, lëndohet rëndë një person në Malishevë

Një person është lënduar rend gjatë ditës së djeshme duke punuar në një shtyllë elektrike.

Siç njofton Policia e Kosovës, një person është lënduar, në rrugën “Skënderbeu” në Malishevë. I njëjti ishte duke punuar në një shtyllë elektrike dhe është rrezuar aksidentalisht.

“Raportohet se viktima mashkull K-Shqiptar përderisa ishte duke punuar në një shtyllë elektrike, aksidentalisht është rrezuar me ç’rast ka pësuar lëndime trupore ”, thuhet në raportin ditor të Policisë së Kosovës.

Tutje, policia bënë të ditur se viktima ishte lënduar rëndë, dhe është dërguar për tretman mjekësor, por është jashtë rrezikut për jetë.

Serwer: Dialogu në duart e përfaqësuesve që kurrë s’kanë qenë të gatshëm ta njohin Kosovën

Daniel Serwer, specialist i fushës për menaxhimin e konfliktit dhe një nga vëzhguesit më të njohur të zhvillimeve socio-politike në Ballkanin Perëndimor, në një...

Ukrainasit i detyrojnë rusët të tërhiqen nga pozicionet e tyre

Gjatë ditës së kaluar, 24 përleshje luftarake u zhvilluan në frontet në Ukrainë ndërsa ushtria ukrainase pati sukses në rajonin e Zaporozhzhia dhe Donetsk. Forcat...

Lajmet e Fundit