17.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Biseduan për bashkëpunim të vazhdueshëm për sundim të ligjit

30Ministri i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni priten sot një delegacion nga SHBA-ja për bashkëpunim kundër terrorizmit në përbërje të përfaqësuesve nga Departamenti i Shteti, Departamenti i Drejtësisë, Qendra Kombëtare e SHBA-ve Kundër Terrorizmit, Departamenti për Siguri Kombëtare dhe Byroja Federale e Hetimeve.

Delegacioni u takua me udhëheqësit e Republikës së Kosovës, si pjesë e angazhimit të tij me disa vende të rajonit. Takimi u fokusua në nxitjen e bashkëpunimit të vazhdueshëm në sektorin e sundimit të ligjit, ngritjen e kapaciteteve, sigurinë e kufijve, kundër terrorizmit si dhe nismave të tjera rajonale të sigurisë.

Më Shumë

Murati tregon se 25 mijë familje kanë marr të dyfishuar asistencën sociale

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, bëri të ditur se 25 mijë familje kanë marr asistencën sociale të dyfishuar për muajin shtator,...

SBAShK-u i përgjigjet Nagavcit: Ekziston vendimi, orët e humbura nuk i zëvendësojmë

Ministrja e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, ka marrë vendim për plotësimin dhe ndryshimin e kalendarit të vitit shkollor 2022/2023,...

Vdekja e turpit!

Lajmet e Fundit