12.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Bitcoin arrin vlerën më të lartë në 13 muaj

Bitcoin ka arritur vlerën më të lartë brenda një viti të hënën. Vlera e tij ka shënuar rritje konstante që nga marsi, ku i është trefishuar vlera.

Vlera e kriptovalutës më të madhe u rrit për 4.4%, në 12,424 dollarë. Kjo është vlera më e lartë që nga korriku i vitit 2019.

Bitcoini ka pësuar rritje për 70% këtë vit, duke e bërë kështu njërën nga asetet më të fuqishme, shkruan Reuters.

Rënia e kësteve të interesit dhe programeve të mëdha të blerjes së bonove nga bankat qendrore në botë kanë rritur kërkesën për kriptovaluta, duke u parë nga investitorët si mbrojtje kundër inflacionit për shkak të furnizimit të tyre të pavarur.

Më Shumë

Reforma Zgjedhore, Kryeziu:Projektligji i propozuar të mos procedohet tutje

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) mbajti konferencë për media ku u prezantuan vlerësimet lidhur me Reformën Zgjedhore, pas projektligjit të propozuar nga Komisioni Ad-Hoc....

Arteta mohon zërat për largimin e Xhakës

Ndonëse ishte çështje e kryer që Granit Xhaka e luajti ndeshjen e fundit dje me fanellën e Arsenal-it, këtë gjë nuk e ka konfirmuar...

Lajmet e Fundit