16.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Bruce Springsteen, në tetor sjell albumin e ri ‘Letter To You’

Më 23 tetor del ‘Letter To You’, albumi i ri i shumëpritur i Bruce Springsteen, i realizuar së bashku me E Street Band.

Disku i 20 në studio i artistit është regjistruar në shtëpinë e tij në New Yersey dhe do të ketë 12 këngë. Një disk rock, i karakterizuar nga tingulli i pagabueshëm i E Street Band.

“E dua esencën pothuajse prekëse të Letter To You”, deklaron Springsteen, “E dua tingullin e E Street Band që bën muzikë plotësisht live në studio, në një mënyrë që nuk e kishim bërë kurrë më parë, pa asnjë mbi incizim. Kemi realizuar një album në vetëm 5 ditë dhe ajo që bëmë është një nga eksperiencat më të bukura të regjistruara që kam parë ndonjëherë”, thotë Bruce Springsteen./BW

Më Shumë

Themelorja konfirmon aktakuzën ndaj Myhater Haskukës dhe tre ish-deputetëve për hedhjen e gazit lotsjellës në Kuvend

Gjykata Themelore në Prishtinë ka marr aktvendim me të cilin ka refuzuar si të pabazuara kërkesat për kundërshtim të provave dhe hudhje të aktakuzës...

Skemat sociale, MF-ja fton pensionistët të lajmërohen për verifikim

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar të gjithë përfituesit e skemës së pensioneve bazike dhe kontributive se afati i paraqitjes fizike në...

Lajmet e Fundit