11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Burim Bashës e Almir Drpljanit u dështon arratisja spektakulare në Dubravë

Burgu dubravDy mure betoni në pavijonin e rrezikshmërisë së lartë janë thyer nga dy të burgosurit Burim Basha e Almir Drpljani, por mundu iu ka shkuar huq.

Burim Basha i dënuar me 20 vjet burgim e Almir Drpljani i dënuar me burgim të përjetshëm, të burgosur në pavijonin e rrezikshmërisë së lartë në Dubravë kanë arritur të thyejnë dy mure të betonit brenda pavijonit.

U kishte mbetur vetëm edhe një shtresë betoni para se të bënin të depërtueshëm murin e jashtëm të pavijonit numër 8 ku gjenden nëntë personat e rrezikshmërisë së lartë në Dubravë, por pak para se ta finalizojnë janë zbuluar.

Duke e parë se pavarësisht punës që kishin bërë nuk mund të arratisen, Burim Basha e kishte lajmëruar vet rastin.

“Vec me ju kallxu që cka muj me ba dhe që muj me ikë kur të dua”, janë fjalët e Burim Bashës që ua kishte thënë zyrtarëve të Dubravës, shkruan Zeri.

Për këtë ngjarje janë suspenduar pesë gardian nën dyshimin se iu kanë ndihmuar të burgosurve për përgaditjen e palnit për arratisje.

Më Shumë

Sulmon fizikisht gruan, arrestohet një burrë në Malishevë

Është arrestuar një burrë në Malishevë i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht një grua. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ “I dyshuari është arrestuar dhe pas...

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Malishevë

Një burrë ka raportuar në polici se derisa ishte duke punuar në fushë, kishte hapur në një mjet të dyshimtë, të pashpërthyer.   Rasti ka ndodhur...

Lajmet e Fundit