-4.2 C
Prizren
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Burri nga Suhareka e rrah gruan për spital, arrestohet nga policia

Një mashkull kosovar nga Suhareka, e ka rrahur gruan e tij, pas një mosmarrëveshjeje mes vete.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta ka pranuar tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit është bërë bastisja në shtëpinë e tyre por nuk është gjetur asgjë e dyshuar. Pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Rasti siç bëhet e ditur nga raporti 24 orësh, ndodhi në mesditën e katër janarit./PrizrenPress.com

Më Shumë

Projektligji për pagën minimale së shpejti dërgohet në Kuvend

Projektligji që do t’i hapte rrugë rritjes së pagës minimale në Kosovë, ka kaluar vetëm në lexim të parë. Kryeministri Albin Kurti  ka paralajmëruar...

Moti sot, temperaturat deri në -11 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se vendi do të ndikohet nga masa të thata të ajrit me origjinë nga pjesa veriore...

Puhi

Lajmet e Fundit