31.8 C
Prizren
E diel, 21 Korrik, 2024

“Caritas-i” zviceran investon në arsimin parashkollor në Malishevë

Kilaj-CaritasKryetari i Malishevës, Isni Kilaj, ka pritur sot në zyrën e tij, përfaqësuesit e “Caritas”-it zviceran, për Kosovë, me të cilët ka nënshkruar një marrëveshje për edukimin parashkollorë në Komunën e Malishevës, përmes së cilës, do të përfitojnë katër klasa në katër shkolla të ndryshme, pajisje dhe trajnime për arsimin parashkollorë, përderisa projekti do të vazhdoj edhe në vitet në vazhdim.

Me këtë rast, kryetari Kilaj, i ka falënderuar përfaqësuesit e “Caritas”-it zviceran, për mbështetjen e vazhdueshme, që kanë dhënë për popullin e Kosovës, që nga paslufta në fushën e rindërtimit, e deri më sot, në gjitha fushat, duke e cilësuar si një prej organizatave që më së shumti ka ndihmuar në Malishevë.

“Në mënyrë të veçantë, ju falënderoj për këtë projekt, pasi konsideroj se ata që na ndihmojnë në fushën e arsimit dhe edukimit, vërtetë na donë të mirën, prandaj ju falënderoj për këtë ndihmë. Malisheva ka investuar shumë në fushën arsimit, por ende nuk kemi mundur të krijojmë të gjitha kushtet, siç janë kabinetet, ose në këtë rast, klasat e parashkollorëve, me pajisje për punë adekuate”, tha mes tjerash Kilaj. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Temperaturat deri në 38 gradë sot në Kosovë

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë. Kujdes! Rreziku i dehidrimit dhe goditjës së nxehtësisë nëse qëndroni jashtë...

Zyrapi thotë se komandantët e zonave merrnin veprime të pakoordinuara me Shtabin e Përgjithshëm

Dëshmitari Bslim Zyrapi, duke u përgjigjur në pyetjet e trupit gjykues e përfaqësuar nga gjyqtari Christoph Barthe tha se ishte problem për Shtabin e...

Lajmet e Fundit