1.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Cassano zgjedhë 3 sulmuesit më të mirë: Topi i Artë? T’ia dorëzojmë Lewandowskit

Kur po i afrohemi çdo dite e më shumë natës finale të ndarjes së çmimit të “Topit të Artë”, po dëgjojmë mendime të ndryshme se kush mund të jetë fituesi. Gara është bërë e fortë me futbollistët pjesmarrës që duan ta rrëmbejnë këtë çmim individual.

Ish-sulmuesi, Antonio Cassano ka dhënë opinionin e tij se kush duhet të jetë fituesi i “Topit të Artë” këtë vit.

“Topi i Artë? Nëse e fiton Messi nuk është asgjë gabim, por unë mendoj se duhet të shkojmë në Mynih dhe t’ia dorëzojmë Lewandowski-t për atë që ka bërë gjatë këtij viti”, tregoi Cassano.

Ish sulmuesi nuk nguroi të zgjedhe edhe 3 sulmuesit më të mirë, ku nuk harroi të thoshte edhe emrin e tij.

“Unë, Benzema dhe Suarez kemi qenë numrat 9 më të mirë këto vitet e fundit”, përfundoi ish-sulmuesi italian.

Më Shumë

Duda Balje viktimë e ngacmimit nga personi i cili thotë se ishin në ‘lidhje dashurie’ për 6 vite

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, e cila vjen nga radhët e komunitetit boshnjak, Duda Balje ka denoncuar në Polici se është përballur periudhën e...

Mot i vranët e me reshje bore sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dites do të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore. Sipas IHMK-së,...

Lajmet e Fundit