4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

Chelsea kalon në rundin tjetër të kupës pas penalltive

Chelsea ka kaluar në raundin tjetër të FA Cup, pasi ka eliminuar pas vazhdimeve skuadrën e Norwich City.

Skuadrës së Antonio Contes i janë dashur penalltitë ndaj Norwichit, për të kaluar në raundin tjetër të FA Cup.

Ndeshja përfundoi baras 1:1, ashtu sikurse edhe e para 0:0.

Golin për vendësit e shënoi Michy Batshuayi në minutën e 55’, por kur pritej që ndeshja të përfundonte, në skenë doli Lewis, i cili shënoi për 1:1, duke ia siguruar skuadrës së tij vazhdimet.

Gjatë penalltive Chelsea ishte skuadër më e mirë, duke shënuar pesë penallti për dallim nga Norwich që shënoi vetëm tre.

Chelsea ndeshjen e mbylli me 9 lojtarë, pasi me karton të kuq u ndëshkuan dy spanjollët Pedro dhe Alvaro Morata.

Në raundin tjetër londinezët do të takohen me Newcastle

Më Shumë

Marsela Çibukaj, fituese e festivalit ‘Kënga Magjike’

Fituese e edicionit të 23-të të festivalit “Kënga Magjike”  është Marsela Çibukaj. Ajo ka arritur të mbledhë në total 449 pikë. Këngëtarja garoi me...

Komuna e Prizrenit shpërndan drunjë për familjet me asistencë sociale

Me vendim të kryetarit të Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, sot është bërë shpërndarja e drunjve për ngrohje, për dhjetëra familje të kategorive sociale...

Lajmet e Fundit