3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Çitaku: Shqipëria e meritoi statusin e kandidatit

Vlora CitakuuMinistrja e Integrimeve Evropiane, Vlora Citaku ka shprehur keqardhje për vendimin e Këshillit të Ministrave të Jashtëm të Bashkimit Europian, i cili i shty Shqipërisë marrjen e statusit të kandidatit për anëtarësim në BE deri në qershor të vitit të ardhshëm.

“Shqipëria e meritoi statusin e kandidatit. Rajoni ka nevojë për momentum. U arrit gjithë ajo që u kërkua nga Shqipëria. Mund të mos marrësh atë që e meriton, por kjo nuk do të thotë se Shqipëria duhet që të ndalet në bërjen e gjërave si duhet”, ka shkruar ministrja Çitaku në një postim në Twitter. /Telegrafi/

Më Shumë

Moti sot, temperaturat deri në 16 gradë Celsius

  Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe mund të ketë reshje të pakta shiu, kryesisht në zonën perëndimore vonë pasdite...

Burri i Shkurte Fejzës:U lirova nga spitali, falë zotit shpëtova pa pasoja të rënda

Hajrush Behluli, burri i këngëtares Shkurte Fejza u godit nga një veturë të premten në Prizren.   https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ Ndërkaq,  për herë të parë ka folur pas aksidentit...

Lajmet e Fundit