9.8 C
Prizren
E mërkurë, 7 Dhjetor, 2022

Çmimet e derivateve të naftës për sot

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë respektivisht Departamenti për Rregullimin e Tregut të Naftës, ka publikuar çmimet e produkteve të naftës me pakicë.

Për secilin produkt të naftës çmimi maksimal i lejuar i produktit Dizel është:    1.60 € për Litër, çmimi maksimal i lejuar i produktit Benzinë është:  1.34 € për Litër, çmimi maksimal i lejuar i produktit Gas është 0.75 € Për Litër.

Çmimet e lartcekura vlejnë për datën 25-26/09/2022 prej orës 10:00 dhe janë valide 48 orë nga data dhe ora e publikimit.

Më Shumë

47 vjeçari këput tre gishta në vendin e tij të punës në Prizren

Një rast i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një fabrikë në fshatin Lubizhdë të Prizrenit, ku një person ka marrë lëndime serioze...

Gërxhaliu: Është koha të rriten pagat në sektorin publik dhe privat

Njohësi i zhvillimeve ekonomike në vend, Safet Gërxhaliu, ka thënë se sektori prodhues në Kosovë duhet të mbështetet në mënyrë që të ketë rritje...

Moti për sot

Lajmet e Fundit